Anioł, Anioły, Reiki, Uzdrawianie, Egzorcyzmy, Zbigniew Ulatowski, Zbyszek Ulatowski, Barbara Mikołajuk, Basia Mikołajuk, Leszek Żądło, Leszek Zadlo, Moc Anioła, Artykuły, Ogłoszenia, Regresing

2005-02-05 Zbigniew Ulatowski
* MIŁOŚĆ i SEKS*

ENERGETYCZNY MASAŻ TAO

"MIŁOŚĆ" – to słowo w każdym jego znaczeniu potężne. Możemy je zastąpić różnymi innymi słowami, które będą znaczyły to samo .
Dotyk, spojrzenie, czy gest mogą wyrazić w pełni znaczenie tego słowa. Szacunek, pragnienie i wiara wyrażone poprzez uczynki z dobrą intencją, mogą wzbudzić miłość. Dla jednych miłość to dobro, dobre uczynki i zbliżanie się do boskiego oświecenia, lecz inni z fałszywie pojętej miłości są gotowi nawet pozbawić życia osoby , które kochają . Chciałbym tu ukazać miłość w świetle piękna . Jako energoterapeuta metodą Reiki pragnę wzbudzić szacunek i zaufanie do czynów inspirowanych miłością . Na co dzień uczę i przekonuję swoich uczniów do okazywania i zaakceptowania miłości względem siebie , zaś ten artykuł pragnę naświetlić światłem energii miłości .
Wszystkie słowa i czyny skierowane do Boga przez przewodników duchowych i anioła stróża spełnią się . Wszystko jednak zależy od tego , ile uczucia i miłości w to włożymy , z jaką wiarą i pokorą będziemy to czynić . Jestem przekonany , że jeżeli przesyłamy dobre intencje , to i nam będzie odwzajemnione dobro . Lecz wystarczy , że nasze intencje będą negatywne , to prędzej czy później ich skutki wrócą do nas .

"Kocham"
– jak łatwo niektórym wypowiedzieć to słowo. Lecz ich czyny pokazują wręcz całkowicie coś innego . Nie wystarczy mówić piękne słowa . Trzeba czynić tak , aby deklarowane dobre intencje były zauważone w pełni ich znaczenia .
Bardzo często zastanawiamy się, co to jest miłość?
Jest to moc uczucia względem innej osoby , zwierząt , ptaków i całej przyrody , matki ziemi , ojczyzny i wszechświata . Ci , którzy wierzą w Boga , Chrystusa , Ducha Św. w swojego anioła i przewodników duchowych , zauważają miłość wobec piękna istot świetlistych .
Inne uczucie okazujemy własnej rodzinie , przyjaciołom i osobom nieznanym . Nie znaczy jednak , że jest to inna miłość ; różni się tylko siłą uczucia . Praktycznie chcielibyśmy pomóc wszystkim . Pomagać możemy w różny sposób - najbliższym materialnie , a innym duchowo . Pomagamy po to , aby wszystkim żyło się lepiej . Powinniśmy pomóc nawet tym , którzy nas krzywdzą i nie są nam przychylni . W ten sposób będziemy lojalni wobec siebie i Boga , a oni sami ukażą się tym , co nam życzyli .
Przekazując im energię miłości wzbudzamy w nich poczucie żalu za to , co czynią i możemy ich zainspirować do zmiany swego postępowania .
U osób postępujących niegodziwie różne jest poczucie winy , które odbije się na ich ciele fizycznym. Toteż nie warto mścić się na drugiej osobie , bo w ten sposób zostaniemy ukarani sami .
Dzielę miłość na duchową i cielesną. Osobiście wierzę w czystą przyjaźń (miłość) pomiędzy mężczyzną , a kobietą. Okazywanie szacunku , miłych słów , nie oznacza zaraz , że muszą być kochankami .
Istnieje czysta miłość partnerska , którą mogę z czystym sumieniem nazwać miłością duchową , a zbliżenie cielesne może to zniszczyć .
Mówimy , że wiara tworzy cuda – to prawda . O ile jesteśmy świadomi , że nasze myśli nie są zaburzone złem , to przy pomocy istot świetlistych (przewodników duchowych) spełnia się nasze oczekiwanie . Podczas medytacji czy modlitwy urzeczywistnia się nasze pragnienie lub prośba . Moc boskiej energii stanie się zauważalna . To prawda , że energii nie możemy zobaczyć , ale jeżeli zostanie przekazana z miłością , można ją odczuć bardzo wyraźnie . Nie wystarczy odwołać się tylko do miłości , ale trzeba włożyć w to uczucie z całego serca .
Na pewno nasza prośba , wyrażona jako modlitwa , nie zostanie spełniona w przypadku manipulacji lub chęci szybkiego zysku . Na wszystko trzeba zapracować i być godnym wymiany energii . Jeżeli nie będzie współpracy pomiędzy biorcą i dawcą , energia nie wpłynie w pełni z zamierzonym rezultatem . Podobnie jest z miłością cielesną , lecz w tym przypadku duże znaczenie ma dotyk . Czasami wystarczy tylko przyłożyć dłoń i już tu mówimy o uzdrowieniu . Ale – czy jest tak do końca ? Nie wiem . Wszystko zależy od biorcy na ile będzie otwarty na nasz dotyk .
Profesjonalny terapeuta czy masażysta - jeżeli do swego zadania dołoży uczucie i serce , przekaże z miłością uzdrawiającą energię , to na pewno pomoże osobie potrzebującej pomocy . Ważne , że będzie to czynił zgodnie z intencją , ażeby pomóc , a nie zaszkodzić . Terapeuta winien wzbudzić zaufanie , a biorca zaufać .

Przeważnie miłość kojarzy nam się z seksem, ale przecież nie o to chodzi , aby od razu iść do łóżka . Co prawda nie mam nic przeciwko aktom seksualnym lecz jeśli nie jest to tylko zwierzęcy instynkt uwolnienia się od emocji seksualnej , czy spełnienia obowiązku np. małżeńskiego .
Seks jest tylko jednym ze sposobów wyrażania miłości . Jeśli stosunek seksualny jest pragnieniem obustronnym i sprawia nam radość i rozkosz to jest na pewno spełnieniem . Wówczas nie będziemy szukać innych form zaspokojenia tych potrzeb . Osobę którą obdarowujemy prawdziwym uczuciem będziemy szanować a każdy jej dotyk będzie przyjemny i wzbudzać będzie w mas poczucie bezpieczeństwa . Miłość można okazywać słowem , spojrzeniem , dotykiem i tu seks jest czasami w ogóle niepotrzebny .
To prawda , że erotyka jest ważna w życiu człowieka. Uwalnia się napięcie w organizmie , rozluźnia się ciało i otwierają się kanały energetyczne . Lecz nie zawsze jest to korzystne dla terapii , która ma za zadanie pomagać w przypadku różnych dolegliwości nie związanych w ogóle z życiem seksualnym . Terapeuta winien być terapeutą , a nie erotomanem i nie powinien wykorzystywać swojego klienta pod względem erotycznym . Uczciwy i sumienny terapeuta w powinien odłączyć się od emocji związanych z seksem i zająć się tylko i wyłącznie uzdrawianiem ciała fizycznego .

"SEKS" -
Na temat seksu możemy pisać dużo, ale nie o to chodzi , aby kogoś uświadamiać , czy pouczać. Pragnę tylko zwrócić uwagę na rolę i znaczenie seksu pod względem uzdrawiająco – leczniczym . Odczucia i skojarzenia seksualne można wykorzystywać w terapii w zależności od tego , jak dana osoba jest do tego ustosunkowana emocjonalnie . Dla jednych seks to przyjemność , dla innych obowiązek czy mus . Wszystko zależy od życia partnerskiego , czy emocjonalnego . Są przypadki , kiedy seks jest lekarstwem i może wspomóc uzdrawianie w niektórych przypadkach chorobowych .
Wyzwolenie emocji seksualnej nie musi od razu prowadzić do współżycia cielesnego . Czasami , a wręcz przeważnie - w 80% , wystarczy tylko odpowiedni dotyk , czy otworzenie odpowiedniego kanału energetycznego , ażeby nastąpiła ulga emocjonalna . Niejednokrotnie sama rozmowa na temat seksu może uwolnić relacje zaburzeń i przyczyn z nim związane .
Większość ludzi wstydzi się swego ciała , nie umie znaleźć się w sferze erotycznej . Obawia się braku akceptacji innej osoby . Lękamy się krytyki innych . Prowadzi nas to do kompleksów , a następnie depresji czy bólów np. głowy , narządów rodnych , genitaliów . Obawiamy się , że partnerzy nas nie zaakceptują takimi , jacy jesteśmy . Każdy jest taki , jaki powinien być , osoba otyła chciałaby być szczupła i odwrotnie . Kobiety mające małe piersi zazdroszczą tym , które mają duże , lecz te które mają duże , też są nieszczęśliwe , bo im przeszkadzają czy ciążą . Mężczyźni zaś mogą mieć kompleks małego członka , a wtedy obawiają się , czy staną na wysokości zadania podczas seksu . Co prawda długość i grubość członka jest ważna dla niektórych kobiet , ale zmysłowość mężczyzny i sposób prowadzenia gry miłosnej może zaskoczyć i zadowolić niejedną kobietę . Nie liczy się ilość czy długość stosunku seksualnego , lecz jakość . Liczy się gra wstępna , a następnie odpowiednie wykonanie , aby spełnić oczekiwanie płci przeciwnej .
Wszystkiego można się nauczyć , jeżeli chcemy , aby nasze życie było przyjemne i usłane różami . Wszystkie chwyty są dozwolone , żeby było przyjemne i miło , aby wzbudzić szacunek i zainteresowanie partnerskie .
W partnerstwie ważna jest rozmowa na tematy erotyczne , gdyż w ten sposób możemy zaspokoić oczekiwania partnerskie lub nauczyć się tego , czego partner oczekuje . To prawda , że są osoby oziębłe seksualnie lub z temperamentem nadpobudliwym . Jednemu seks wystarczy raz na jakiś czas , a inny pragnie go codziennie , lub kilka razy dziennie . Oziębłość seksualna jest czasami tak oczywista i dobitnie okazywana , że przykro o tym pisać . Niejednokrotnie słyszałem , a ponadto wiem z własnego doświadczenia , że są kobiety , które podczas zbliżenia zachowują się jak manekiny czy lalki dmuchane . Są też takie , które podczas swego życia nie były zaspokojone i nigdy nie przeżywały orgazmu . Nawet nie wiedzą , że coś takiego istnieje . Może same temu zawiniły brakiem aktywności lub nie wiedzą , jak to robić , bo nie miał je kto tego nauczyć . Wstydzą się własnego ciała , a brak im odwagi , żeby zwrócić się o pomoc i nauczyć się tego co przyjemne .

I tu masaż energetyczny TAO rozwiązałby niejeden taki problem partnerski.

Nie tylko kobiety , ale i mężczyźni , mogą mieć z tym problem . Są mężczyźni , którzy nie zwracają uwagi na potrzeby swych partnerek . Stosunek seksualny zwykle trwa ok. 5 min i zanim kobieta zdąży się zorientować , już jest po wszystkim . Tymczasem mężczyźni często myślą , że zaspokojenie swych potrzeb załatwi wszystko . Niezaspokojona kobieta cierpi , a potem kończy się to zdradą i pretensjami .
Z każdej sytuacji jest wyjście , tylko musimy odnaleźć drogę porozumienia . Ukrywanie pragnień pogłębia kompleksy , a brak zaufania tworzy złość i następnie rozstanie . Bardzo często obawiamy się krytyki , że fizycznie i erotycznie nie spełnimy oczekiwań partnera . Próbujemy na siłę zaspokoić erotycznie potrzeby partnera , ale nie sprawia nam to w tym momencie przyjemności . Sytuacja taka nie wróży nic dobrego w związku . Okłamując lub nie mówiąc prawdy , okłamujemy w ten sposób samych siebie . Wzmaga się w nas poczucie winy i oddalamy się od prawdziwej miłości . Rozsądniej byłoby stanąć na wysokości zadania i próbować zrozumieć partnera , a on zapewne zrozumie i nas .
Obowiązek , przymus , brak akceptacji , to problemy większości małżeństw . Lękamy się o przyszłość , zwłaszcza , gdy są dzieci . Próbujemy żyć w związku na siłę , boimy się zmian . Próbujemy zdrad partnerskich , aby się sprawdzić , spróbować , czy z inną osobą będą inne relacje seksualne . I na pewno bywa inaczej . W ten sposób możemy poznać własną wartość , a może i nauczyć się czegoś nowego , czego brakowało w związku . Jeśli trwa to krótko , nic złego się nie dzieje , ale gorzej , jak w tym tkwimy i nie umiemy znaleźć rozwiązania tej sytuacji . Oszukujemy w ten sposób nie tylko siebie , ale i innych . Tworzymy barierę , przez którą nie możemy się przebić . Tworzą ją poczucie winy i żal , strach przed zmianą i niepewność . W końcu to nasza niepewność przyczynia się do zaburzenia w ciele fizycznym .

Kochaliśmy się i co się z tą miłością stało . Ale nigdy nie jest za późno , aby zacząć od nowa. Wystarczy czasami drobny gest , by pokazać oblicze prawdziwego uczucia . Warunkiem jest to , że przez cały okres wspólnego życia partnerskiego nie doszło do sytuacji która mogłaby stworzyć nieodwracalny uraz w psychice . Wówczas nawet po wybaczeniu uraz ten będzie wracał . W takim przypadku jedynym wyjściem jest rozstanie .
Czasami po latach decydujemy się na rozstanie . Przyczyn jest mnóstwo . Osobiście jestem tego dowodem . Nie zawsze można żyć w związku , który i tak nie ma szans powodzenia . W przypadku egoizmu i budowania kariery czy przyszłości kosztem drugiego , w końcu mamy tego dość . Mimo, że łączyła nas miłość i przeżyte lata , wspólne potomstwo , decydujemy się na rozstanie , żeby nie cierpieć do końca życia . Zmiana partnera może być jedynym wyjściem.
W tym artykule pragnę uratować związki , które nie mogą porozumieć się na tle seksualnym . Lecz te które rozpadają się z innych przyczyn nie mam na to wpływu i recepty . Nie zamierzam tu zmieniać osobowości człowieka . Mężczyźnie może łatwiej jest zaspokoić swe pożądanie seksualne niż kobiecie . Znam mężczyzn , którzy korzystają z każdej okazji , aby zaspokoić swoje fizyczne potrzeby seksualności , nie licząc się z konsekwencjami . Niektórzy mężczyźni kupują seks , gdyż w przeciwnym razie musieliby szukać długo , aby zaspokoić swe emocje . Na pewno dzięki temu jest mniej gwałtów . Kupienie ciała kobiety nie powoduje zobowiązań na przyszłość , ale nie jest najlepszym rozwiązaniem . Każdy przypadkowy romans , czy seks jest niebezpieczny . Zabezpieczenie czasami jest nieskuteczne . Ja osobiście radziłbym stałego , zdrowego i pewnego partnera , by móc spełnić jego oczekiwania i nauczyć tego , co nam sprawia przyjemność i satysfakcję .

Prowadzę Centrum Szkolenia Zawodowego Terapii Manualnej. Jestem mistrzem i instruktorem. Jeżeli chodzi o masaże, w czasie 34-ero – letniej praktyki nauczyłem się wszystkiego , co powinien poznać masażysta i z chęcią podzielę się wiedzą z tymi którzy chcą go poznać .
Przy pomocy masażu i energoterapii można w dużym stopniu pomóc osobom z dolegliwościami chorobowymi ciała fizycznego . Podczas masażu otwierają się kanały energetyczne. Uwalniają się napięcia w ciele . Tu chcę szczególnie polecić energetyczny masaż TAO .
Nauczenie się masażu TAO może też wyeliminować wiele problemów erotycznych . W przypadku oziębłości lub braku orgazmu , pobudzi emocje do czynnego działania . Uruchomi się kanał energetyczny , który połączy węzły czuciowe przysadki mózgowej z narządami rodnymi . Bardzo skutecznie pomaga uruchomić płodność u kobiet , które nie mogły dotychczas zajść w ciążę . Pomoże ustawić polaryzację i ustawić harmonię w organizmie .
Masaż TAO wspomaga leczenie chorób kobiecych i wyzwala emocje związane z seksem . Może zahamować szybką erekcję u mężczyzn .
Masażu TAO można używać podczas gry wstępnej , czy zabawy erotycznej . Powiązanie tego masażu w z erotyką może utrzymywać partnera w napięciu seksualnym przez kilka godzin i to od nas zależy , kiedy nastąpi szczytowanie (orgazm).
Ucząc się tej techniki możemy zafascynować partnera , rozwinąć miłość i pożądanie seksualne . Nie będzie on szukał zmian , gdyż wystarczą mu doznania stworzone przez partnera . Nie będzie poszukiwał innej osoby , gdyż spełnienie oczekiwań znajdzie w własnym związku .
Dla niektórych ważna jest uroda , pieniądze , dobrobyt , ale to wszystko może być ulotne , gdyż uroda przeminie , a pieniądze i dobrobyt można mieć w każdej chwil i, jeżeli będzie miłość , partnerstwo i zaufanie .
Życie seksualne może być długie i przyjemne . Może uszczęśliwić i uzdrowić niejeden związek , który rozpada się z powodu problemów o podłożu seksualnym . W takim przypadku należy odrzucić wstyd , poglądy czy dumę osobistą . Życie jest zbyt krótkie , aby nie dać sobie szansy na godne jego przeżycie z zadowoleniem i miłością . Ciało fizyczne jest ważne dla nas i zasługuje na to , by je kochać . Dajmy sobie i swemu partnerowi radość i miłość , a będzie to nam odwzajemnione .

Nie radziłbym nikomu stosować masażu energetycznego TAO , łączyć z erotyką bez zgody klienta , gdyż możemy popsuć swoją opinię i narazić się na przykre konsekwencje . Jest to masaż typowo leczniczy . Podczas uzdrawiania nie należy stosować czynności erotycznych .
Każdy może go stosować i na pewno nie zaszkodzi , a pomóc może dużo . Jest to metoda chińska która ma wszechstronne zastosowanie w praktyce uzdrawiania i niesienia pomocy wszystkim tym, którzy otworzą się na energię i będą współpracować z terapeutą .
Masaż TAO ma wszechstronne zastosowanie w mojej praktyce uzdrawiania . Pomaga wyeliminować wiele chorób , zwłaszcza na tle nerwowym . Stosuję go podczas równoważenia polaryzacji , łączenia energii Jin i Jang , przy zmianach w biopolu , a także wspomaganiu energii Reiki .
Polecam go wszystkim bioenergoterapeutom i energoterapeutom reiki by podnieśli swój standard pracy podczas uzdrawiania .
Następny artykuł o tematyce masażu TAO będzie :
Uzdrawianie związków i masaż TAO w praktyce.

©2005 Zbyszek Ulatowski · wykonanie strony: enedue.com