Anioł, Anioły, Reiki, Uzdrawianie, Egzorcyzmy, Zbigniew Ulatowski, Zbyszek Ulatowski, Barbara Mikołajuk, Basia Mikołajuk, Leszek Żądło, Leszek Zadlo, Moc Anioła, Artykuły, Ogłoszenia, Regresing

2005-02-11 Zbigniew Ulatowski
UZDRAWIANIE ZWIĄZKÓW.

ENERGETYCZNY MASAŻ TAO W PRAKTYCE.

Pisząc ten artykuł jestem świadom , że u jednych wzbudzi zainteresowanie , a u innych niepokój lub pogardę. Nie zamierzam nikomu zmieniać poglądów na życie ani nauczać , jak postępować . Pragnę jedynie wzbudzić zainteresowanie , jak zauważyć w sobie piękno energii życia .
Dla naszego zdrowia bardzo ważna jest siła witalna , kondycja ciała i moc , która może uzdrowić ciało fizyczne i duchowe . Przy pomocy energoterapi i masażu pragnę wzbudzić inspiracje na życie i zdrowie , w szczęściu i miłości międzyludzkiej .
Uchylam rąbek tajemnicy na temat masażu TAO i jego energetycznego oddziaływania na zdrowie człowieka . Jako nauczyciel i instruktor nie będę szczędził mistrzowskiej wiedzy na zajęciach teoretycznych i praktycznych . Wszystkiego można się nauczyć , aby żyło się nam lepiej , aby pomóc sobie i innym .
Po osiągnięciu dojrzałości wielu ludzi zarówno mężczyzn jak i kobiet – ma trudność z reagowaniem na dotyk innego człowieka w sposób serdeczny i szczery . Zasady filozofii taoistycznej zapewnią koncentrację przepływu energii w ciele człowieka . Pozwoli to poznać własne i partnera pole energetyczne . Jest to energia , której nie możemy dotknąć , ale bardzo wyraźnie uda nam się ją poczuć w sferze kwantowej organizmu .
Energetyczny masaż TAO ma przede wszystkim działać odprężająco oraz pobudzić strumień energii życia podczas uzdrawiania . Umożliwi on partnerom pełne uczestnictwo w akcie seksualnym . Każda para odniesie korzyści z odkrycia magii , jaka kryje się w taoistycznym strumieniu energii . Masaż ten jeśli jest stosowany w parze prowadzi do zjednoczenia umysłów i ciał partnerów, a także umożliwia połączenie tego doznania z samym aktem seksualnym . Osiągnięcie zaś wprawy w masowaniu pozwala koncentrować i wydłużać erotyczne odczucie oraz pomnożyć momenty ekstazy . Pełna kontrola potrafi podczas uprawiania miłości wykraczać świadomością poza swoje ciało i doznać zespolenia z duchem , który jest w każdym z nas .
Przyczyną większości psychicznych i fizycznych zaburzeń zarówno u poszczególnych osobników , jak i całego społeczeństwa jest seksualna dysharmonia . Z praktyki i wypowiedzi klientów wiem , że każda początkowa namiętność się wypali , relacje seksualne wykazują tendencję do stagnacji .CZYM JEST TAO ?

TAO jest wszędzie w całym wszechświecie , w istotach żywych , materialnych i nie materialnych . TAO jako ogólne słowo całości , jest ustawione zgodnie z przeznaczeniem i funkcją w organizmie człowieka . Uporządkowany kierunek i praca meridianów tworzy zdrowe TAO . Energia płynąca z TAO to zdrowie i zdrowe życie organizmu . Ten artykuł poświęcam TAO , która jest w nas i powinna być tak wyprostowana , aby żyć zdrowo i szczęśliwie , przyczynić się do podnoszenia własnej wartości , aby żyło nam się lepiej i godniej w społeczeństwie i w własnym związku .
Nauki taoistyczne zawierają wiedzę starożytnych chińskich mędrców pochodzą od legendarnego ludu żyjącego około 14 000 lat temu , zwanego nie kiedy Synami Odbitego Światła . Chińskie słowo „TAO” znaczy po prostu droga , odnosi się do Wielkiej Drogi Wszechświata .
TAO nie można zobaczyć , jest ona wszędzie , kiedy jednak uda ci się uspokoić umysł i dostatecznie głęboko sięgnąć do własnego wnętrza , by osiągnąć wspaniały stan niezmąconego spokoju , wówczas staniesz się TAO . Nie wystarczy do tego tylko rozum . Musi on ustąpić uczuciom , powinniśmy skoncentrować się na doznaniach naszego ciała – cieple , poczuciu bezpieczeństwa , szczęściu – a nie na naszych myślach . W okresie dużej aktywności uczuciowej , gdy w umyśle nie ma zakłóceń , gdy myśli skupiają się nad tym , co akurat robisz i czego pragniesz , a psychiczna i fizyczna aktywność współdziałają z osobą , można osiągnąć wewnętrzny spokój .
Wiele taoistycznych technik jak medytacja , gimnastyka , sztuki walki czy joga , może pomóc osiągnąć spokój ducha . W momencie orgazmu możemy osiągnąć stan jedności z TAO . Na krótką chwilę doświadczamy absolutu: stajemy się oświeconymi . Poprzez TAO kładziemy nacisk na pozytywną technikę stymulującą zdrowie , a nie na studiowanie długich list zakazów .
Taoizm to po prostu bycie naturalnym – otworzenie się na nasze potrzeby i oddanie się namiętności uczuć .
Moim głównym celem jako uzdrowiciela i nauczyciela metodą Reiki – masażu - nie tylko TAO jest niesienie pomocy wszystkim , którzy tej pomocy potrzebują . Pomoc moja ma doprowadzić do pełni zdrowia , zwiększenia rozkoszy seksualnej i osiągnięcia szczytów wiedzy duchowej .

ENERGIA CIAŁA .

Masaż TAO otworzy koncentrację energii fizycznej , zmieni pogląd jak funkcjonuje twoje ciało . Wszystko , czego doświadczysz , jest skutkiem oddziaływania sił ( Jin i Jang ) , natomiast teoria pięciu żywiołów wyjaśni wzajemne związki zachodzące między zjawiskami .
Energetyczny masaż TAO w połączeniu z dotykiem erotyki ukazuje , jaką rolę energia seksualna pełni w życiu człowieka . Krążąc w ciele ulega przemianie tworząc energię duchową . Możesz kontrolować tę energię nie tylko w trakcie masażu , lecz także w trakcie uprawiania seksu , osiągając dzięki temu głębokie duchowe doznanie .
Nauczenie się ćwiczeń taoistycznych pozwoli wykorzystać własną energię życiową jako siłę uzdrawiającą , oraz technik służących pobudzaniu owej energii .

Jang - światło -siła -gorąco -suchość -energia męska.

Jin - noc -kształt -wilgoć -zimno -energia żeńs
ka.Relacje miedzy Yang i Yin.


Jin i Jang powstaje w wyniku odwiecznego zmagania się z sobą dwu przeciwstawnych sił: Jin – tego co żeńskie , ciemne skierowane do wnętrza , uległe oraz Jang – tego co męskie , jasne skierowane do zewnątrz , aktywne . Jang i Jin są od siebie zależne niczym światło i cień . Zaburzenie między tymi dwoma siłami prowadzi do chorób . Płyny organiczne zaczynają się zagęszczać lub przegrzewać czy wysychać , jeśli przypływy i odpływy ustają na dłużej , człowiek przestaje przewodzić owe rodzaje energii i umiera .
Jin i Jang nie jest ani dobry ani zły . Są to po prostu dwie przeciwne , dopełniające się siły . Ich wzajemne oddziaływanie jest podstawą wszelkiego stworzenia . Harmonia między nimi stanowi warunek uzyskania spokoju wewnętrznego .

PIĘĆ ŻYWIŁÓW.

Na wzajemne relacje między płciami oddziałuje pięć podstawowych uczuć , z których każda odpowiada jednemu z pięciu żywiołów . Te uczucia to : strach (woda) , gniew (drzewo) , podniecenie (ogień) , smutek (ziemia) , oraz tęsknota lub żal (metal) . Połączone tworzą życie i świat , w którym istniejesz . U zdrowego człowieka poziom pięciu uczuć wzrasta lub opada tworząc różne kombinacje , przyczyniają się do urozmaicenia doznań emocjonalnych . Jeżeli dwoje zrównoważonych i zdrowych ludzi pozostaje ze sobą w związku , owe uczucie harmonijnie współdziała ze sobą:
związek taki jest szczęśliwy i kreatywny . Jednak u większości ludzi w momencie zaburzenia jednego czy więcej relacji żywiołów , wytworzą w sobie blokady energetyczne , okaże się to dla nich nie lada problemem w życiu .
Masaż TAO oddziałuje na podstawowe pole energetyczne , oczyszcza je , przyczyniając się do przywrócenia pierwotnej równowagi między pięcioma uczuciami i pięcioma żywiołami dzięki czemu zostaje zrównoważone wzajemne oddziaływanie kobiety i mężczyzny czyli Jin i Jang .

Związki pięciu żywiołów:

- OGIEŃ – odpowiedzialny jest za :- serce , jelito cienkie , - krążenie krwi i aktywność seksualną ,podniecenie , przyjemność . POBUDZA ENERGIĄ .
- ZIEMIA – odpowiedzialna jest za :- śledzionę , żołądek ,- produkcje krwi , układ trawienny ,regulację ciężaru ciała , smutek . WYTWARZA ENERGIĘ .
- METAL – odpowiedzialny jest za :- płuca , jelito grube ,- układ oddechowy ,wydalanie , tęsknota , żal . WZMACNIA ENERGIĘ .
- WODA – odpowiedzialna jest za :- nerki , pęcherz moczowy ,- równowagę płynów , wydalanie , temperaturę ciała , siłę woli strach . OCZYSZCZA I REGENERUJE ENERGIĘ .
- DREWNO – odpowiedzialne jest za :- wątrobę , pęcherzyk żółciowy ,- oczyszczenie krwi i magazynowanie , zwierzęca moc , gniew , depresja . GROMADZI I UWALNIA ENERGIĘ .
Każdy z żywiołów na ścisły związek z określonym organem wewnętrznym w ciele fizycznym człowieka . Organy towarzyszące współpracują z sobą , sprawują kontrolę nad fizyczną i uczuciową stroną człowieka . Odpowiadają za wytwarzanie energii w organizmie .

Uzdrawianie przy pomocy żywiołów ;

Oddziałując energetyczne na organizm człowieka przy pomocy ukierunkowania przypływy energii odpowiadającej żywiołom , możemy w szybkim czasie uruchomić przepływ energii i uwolnić od blokad . Zmysłowy masaż TAO w tym wypadku jest niezastąpioną formą w uzdrowieniu . Podczas masażu energię należy pobudzić a następnie oczyścić toksyny , wytworzyć nową energie , zgromadzić w organizmie i wzmocnić . Jest to trudny proces uzdrawiania lecz profesjonalny terapeuta nie powinien mieć z tym problemu .

POLE ENERGETYCZNE ( aura )

Aby zrozumieć potencjał masażu TAO , należy uświadomić sobie , jak ważna jest koncentracja taoistyczna w polu energetycznym , jak przenika w naszym ciele . Siła życia zwana chi jest zawarta w oddechu , energii ciała i otaczającym nas świecie . Podstawą taoistycznej praktyki jest medytacja ching chi , czyli medytacja energii seksualnej , która uznawana jest za podstawę energii w ciele . Oczyszczając za pomocą masażu i energoterapii drogi przepływu owej energii , można przywrócić prawidłowy obieg chi w organizmie zaburzonym blokami . Energia seksualna to tak jak eliksir życia dla istoty ludzkiej . Z całą pewnością leczy choroby i poprawia samopoczucie . Pragnąc pomóc cierpiącemu pacjentowi , chiński taoistyczny lekarz zaleciłby mu stosowanie samemu lub w parze technik seksualnych . Lekarze zachodni zapisywaliby medykamenty . Masaż TAO może leczyć różne niedomagania natury somatycznej , jak i emocjonalnej . Takie leczenie jest na pewno niezwykle przyjemne . Wiem z własnego doświadczenia , że kanały czy meridiany tworzą pole energetyczne . Wszystkie kanały energetyczne są ze sobą ściśle połączone: ażeby opłynąć całą sieć kanałów , potrzeba 24 godziny . To też uświadamiam swoich klientów , że nie od razu musi nastąpić zmiana w ciele , ponieważ na uzdrowienie potrzeba trochę czasu , aby było ono zauważalne . Każdy konflikt na płaszczyźnie społecznej , umysłowej , duchowej czy fizycznej objawia się chorobą . Dążeniem taoistycznych mistrzów seksualnych jest integracja aspektów świadomości z fizycznymi funkcjami organizmu . Jeżeli uda się tego dokonać na wskutek medytacji w czasie zabiegu , doświadczysz ekstazy , która ogarnie całe ciało . W pełni przeżyty orgazm może uwolnić ciało od napięć mięśniowych oraz blokad , sprawi , że krew oraz energia chi będzie swobodnie cyrkulować . Nasza seksualność jest najprostszą drogą do zjednoczenia się duchowego ze stwórcą . Taoiści od najdawniejszych czasów uważali za sztukę , wiedzę a także Wielką drogą rozwoju duchowego .
Ośrodkami boskiej energii są 3 płaszczyzny czucia .
Strumień energii przepływa przez kanały kontroli i kanały funkcji a następnie przechodzi przez ośrodki tan t'ien równoważąc moc psychiczną . W ten sposób zespala się z sobą seksualność , odwaga , namiętność , inteligencja i świadomość .
Energia seksualna ching chi jest energią , która podtrzymuje życie na ziemi , jest energią przekazywaną od ojca i matki . Kiedy ulega wyczerpaniu , człowiek umiera .
To też należy dbać i szanować naszą seksualność i zdobywać wiedzę na ten temat , gdyż energia życia gromadzi się w czakramie sakralnym , który odpowiada naszej seksualności i energii życia . Następnym ważnym czakramem jest nasza dusza (czakra gardła) . Wiąże się ona z naszym oddechem . Wielu z nas straciło zdolność swobodnego oddychania z powodu złej postawy ciała oraz trwałych napięć mięśni . Przyczyną może być wadą kręgosłupa powodująca ucisk na płuca i serce . Jako hyropraktyk polecam ustawienie kręgosłupa , dzięki czemu nastąpi prawidłowa postawa ciała i dopływ tlenu do płuc . Następnie masaż TAO wytworzy silny i swobodny przepływ energii .

UZDRAWIANIE ZWIĄZKÓW.

Oczekiwania osób wchodzących w związki erotyczne często wynikają z doświadczeń , które wyniosły z własnych przeżyć , a także mogą pochodzić z książek , filmów lub fantazji . Nosząc w sobie wyobrażenia o dobrym kochanku czy kochance , przeważnie postępujemy w ustalony z góry sposób . Partnerzy poświęcają zbyt mało czasu na wzajemne poznanie się , lub nie są zbyt otwarci na uczucie i potrzeby drugiej osoby . Akt seksualny staje się czynnością całkowicie bez znaczenia:
w najlepszym przypadku pozwala uwolnić się od napięć seksualnych – w najgorszym wypadku wywołuje u obojga partnerów uczucie frustracji i braku satysfakcji . Żadna książka czy film nie nauczy nas prawidłowej miłości seksualnej w praktyce , nie nauczy nas medytacji , aby odnaleźć wewnętrzny spokój i odprężenie , rozkoszowanie się narastaniem i opadaniem napięcia seksualnego oraz dzielenia się płynącą radością z partnerem .
U mężczyzn siła seksualna odpowiedzialna jest za produkcję spermy , podczas wytrysku pozbawia ich jednocześnie sił witalnych i marnuje rezultaty pracy medytacyjnej . Z drugiej strony powstrzymywanie się przed orgazmem zwiększa napięcie emocjonalne , które osłabia nerki . Mężczyzna , który nauczy się uważnego , cierpliwego i pełnego skupienia dochodzenia do pełnego przeżycia orgazmu , wykorzystując energię seksualną do stymulacji duchowej zatrzymując spermę . Ten sposób należy do długich i mozolnych treningów . Pomocna tu byłaby partnerka , która przy okazji nauczy się , jak uspokoić mężczyznę w momencie podniecenia fizycznego .
Odmiennie przedstawia się sytuacja w wypadku kobiet: każdy przeżyty orgazm dostarcza kobiecie dużo nowej dawki energii . Kobiecie łatwiej jest osiągnąć mentalne skupienie , jest bardziej skłonna do przeżywania kilkakrotnego orgazmu w czasie stosunku , tym samym każdorazowo dostarcza sobie nową dawkę życiowej energii .
Jako istoty ludzkie ze wszystkich sił budujemy nasze szczęście i zadowolenie na sferze materialnej , tworzymy ciepłe dla duszy i przyjemne dla oczu gniazdko rodzinne , przytulne mieszkanko , chodzimy na spacery czy korzystamy z rozrywek i myślimy , że to nam wystarczy . Zapominamy o dawaniu przyjemności , radości i rozkoszy płci przeciwnej na tle erotycznym . Brak pewności siebie , odwagi i współpracy seksualnej powoduje wiele napięć , co przyczynia się do ujawniania chorób w naszym ciele i umyśle . Wchodząc w stan wybaczania możemy zacząć od nowa , wznawiając emocje , które zostały wypalone przez życie , możemy rozwikłać konflikty związane z seksualnością partnerską , jak i relacje z innymi ludźmi . Sprawi to , że życie erotyczne w związku stanie się szczęśliwe i piękne .

Od najmłodszych lat wpajano nam , że dotykanie narządów intymnych jest czymś złym i grzechem . Kształtuje się w nas poczucie winy i wstyd . W późniejszym czasie kreuje się w nas myśl , że jesteśmy kimś gorszym a nawet nieprzyzwoitym , co doprowadza nas do utraty poczucia własnej wartości . W dorosłym życiu wpadamy w kompleksy szukając przyjemności nieważne za jaką cenę . Poczucie winy i wstyd prowadzą zwykle do utraty radości życia , występują depresje , nie docenia się własnego wewnętrznego piękna , wzrasta nieufność do płci przeciwnej , seksualność zaś staje się obsesją . Każdy , kto nosi w sobie poczucie winy i wstyd , żywi negatywne uczucie wobec samego siebie .
W rezultacie człowiek taki jest pozbawiony boskiej energii życia i emocji związanych z seksem na najgłębszym poziomie . Taoistyczne nauki z masażem TAO łącznie głoszą , iż pragnąc zachować zdrowe ciało i umysł , należy kochać swoją płciowość oraz seksualną moc .
Pozytywne myślenie o własnej seksualności wpłynie na to , że będziesz reagować na ciekawość względem seksu oraz wpłynie to na zachowanie seksualne własnych dzieci w dorosłym życiu , staną się wolne od blokad przez negatywne emocje .

AUTOMASAŻ TAO .

Zaczynając od samego siebie musimy zaakceptować swoje ciało i pokochać się takim , jacy jesteśmy . Uzdrawiający dotyk może przyczynić się do uświadomienia swojej własnej wartości oraz afirmacji miłości własnej .
Jeśli nie masz partnera , z którym mógłbyś (mogłabyś) praktykować masaż energetyczny TAO , spróbuj masować się sam (sama) .
Poznanie własnego ciała pomaga uwolnić toksyny z tkanek , a także uśmierzy nieznaczny ból , tym samym połączy sieć energetyczną w organizmie . Jeśli natomiast ze wstydem pomijać będziesz pewne części ciała , oddzielisz się od nich . Intymne części ciała należy masować delikatnie , należy zintegrować je z resztą ciała i przywrócić właściwą cyrkulację energii . Jeśli tego rodzaju automasaż TAO przekształci się w masturbację , nic się nie stanie , tylko pomoże ci pozbyć się paru blokad erotycznych .
Mniemanie , iż wierność wobec partnera sprowadza się do wierności seksualnej , jest nieporozumieniem . Wynika ono z przekonania , że energia seksualna odgrywa decydującą rolę w związku między partnerami . Tymczasem z punktu widzenia TAO wierność jest stanem serca i boskiego wnętrza ducha , a nie narządów płciowych . Funkcją seksualności jest tworzenie , a funkcją serca łączenie . Jeśli sprawisz , że twój związek stanie się duchowym poszukiwaniem jedności , to będziesz mógł wykorzystać kreatywną moc . Na kursach Reiki uczę , jak zaakceptować i pokochać swoje ciało , jak energia życia płynie po organizmie człowieka . Z każdym stopniem zwiększa się wiedza , siła i moc , oczyszczają się kanały energetyczne , co wspomaga szybszy przepływ energii TAO . Zaczynając od masażu TAO uwalniają się blokady w ciele , puszcza napięcie utworzone w ciele fizycznym , co przyczynia się do szybszego uzdrowienia przekazując energię życia (Reiki) . Choroby , które medycyna konwencjonalna uważa za nie do wyleczenia , znikają całkowicie , jakby ich tam w ogóle nie było . Wszystko to jest powiązane z naszym umysłem , gdy ciało choruje .
Uczę swoich uczniów skutecznej medytacji , jak wyciszyć organizm , jak uwolnić się od urojonych myśli , jak rozpocząć życie , żeby było piękne i trwałe . Polecam naukę masażu TAO szczególnie energoterapeutom Reiki i bioenergoterapeutom , co pomoże w szybszym uzdrowieniu wszystkich dolegliwości chorobowych .
Ci , którzy uważają , że związki partnerskie są już wypalone emocjonalnie i szukają innych wrażeń , mogą wzbudzić w sobie zainteresowanie i żyć od nowa , w dobrych stosunkach , poczuciu pełnej wartości i miłości .
Prowadzę kursy masażu nie tylko TAO , gdyż wszelka forma uwalniania napięć nie może kończyć się na TAO . Masaż energetyczny TAO w połączeniu z erotyką jest dla tych osób , które mają problem typowo seksualny , którzy chcą podnieść swoją własną wartość lub zaimponować , czy nauczyć swego partnera miłosnej gry wstępnej w życiu erotycznym . W tym przypadku prowadzę kursy indywidualne , aby nie stworzyć skrępowania przed innymi osobami . Masaż uzdrawiający TAO może uzdrowić wiele chorób i nie ma nic wspólnego z seksem , uwalnia napięcia , depresje , nerwice , migreny i stresy . Jest to masaż , który nie może zaszkodzić nikomu , a pomóc może bardzo dużo . Staniemy się otwarci na życie , zaczniemy kochać wszystkich i wszystko , co nas otacza . Połączymy się z własnym duchem , aniołem i Bogiem.


©2005 Zbyszek Ulatowski · wykonanie strony: enedue.com